|
انتخاب زبان: فارسی English

تابلوهای اطلاع رساني آلودگی هواي پايتخت آنلاين شدند

تاریخ انتشار : 1396/5/17

اطلاعات تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هواي تهران كه در 17 نقطه شهر نصب هستند، آنلاين شد.


اطلاعات تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هواي تهران كه در 17 نقطه شهر نصب هستند، آنلاين شد.

«وحيد حسيني» مديرعامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران در اين باره گفت: در سال هاي اخير به منظور نمایش وضعیت آلودگی هوا به شهروندان، اطلاعات شاخص 24 ساعته در تابلوها نمایش داده می شد اما با توجه به راه اندازی سامانه برخط و همچنین محاسبه شاخص آنلاین یا 3ساعته توسط شرکت كنترل كيفيت هواي تهران، به جای وضعیت 24 ساعته، شاخص آنلاین براي شهروندان تهراني به نمایش درآمده است.

حسيني در ذكر جزييات اين طرح گفت: اطلاعات مربوط به 3ساعت اخير، میانگین‌گیری شده و به معرض نمایش مردم در می آید. همچنين این اطلاعات هر یک ساعت بروز رسانی می شود. نقطه قوت این کار، ارائه اطلاعات از وضعیت لحظه اي هوا به شهروندان است تا در تصمیم‌ گیری‌ها براي سفر های درون شهری و یا مراقبت های بهداشتی موثر باشد.

مديرعامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران تصريح كرد: متأسفانه در شهر تهران افرادي كه دچار بیمارهای قلبی – ریوی و یا مشکلاتی از این دست هستند به همراه ساير گروه‌هاي حساس نظير سالمندان، بانوان باردار و كودكان در معرض آلودگي هوا قرار دارند و قرارگیری در شرایط ناسالم کیفیت هوا برای آنها مضر است. به همين علت آنان بر اساس تغييرات جديد می توانند با استناد به اطلاع رسانی آنلاين تابلوهاي شهر تهران از مضرات آلودگی هوای آن ساعت دور بمانند.

گفتني است این تابلوها 6ستون برای نمایش 6 آلاینده استاندارد دارند كه شامل مونواكسيد كربن، دي اكسيد گوگرد، دي اكسيد نيتروژن،‌ازن و ذرات معلق كمتر از 10 و 2.5 ميكرون مي شود. تبعا هر آلاینده ای بیشترین عدد را نمایش دهد، آلاینده شاخص آن ساعت محسوب مي شود.